Motorola Solutions kupi Psiona
19 czerwca 2012, 11:50Motorola Solutions kupi firmę Psion, wynalazcę urządzeń PDA i twórcę systemu Symbian. Wartość transakcji, która zakończy istnienie Psion jako niezależnego podmiotu, to 200 milionów dolarów.
Na tropie hakerskiej elity
8 września 2012, 08:49Pracownicy Symanteka przygotowali analizę elitarnej grupy hakerów, która wyspecjalizowała się w atakowaniu mniejszych dostawców dla przemysłu obronnego. Wydaje się, że grupa ma nieograniczony dostęp do dziur zero-day - stwierdza Orla Cox z Symanteka.
Elop odchodzi z Microsoftu
18 czerwca 2015, 08:52Microsoft przeprowadził zmiany organizacyjne. W ich wyniku z firmy odchodzi Stephen Elop, były szef Nokii, który wraz z wykupieniem przez Microsoft wydziału telefonów komórkowych Nokii trafił – po raz drugi w karierze – do giganta z Redmond.
Dziurawe antywirusy
15 grudnia 2015, 11:24W produktach trzech znanych firm antywirusowych, Kaspersky, McAfee i AVG, znajduje się identyczna dziura. Oprogramowanie alokuje na potrzeby odczytu i zapisu oraz wykonuje uprawnienia w takich obszarach pamięci, które mogą być łatwo przewidziane przez napastnika
Historyczny moment. Office 365 przyniósł większy przychód niż MS Office
25 lipca 2017, 12:18Z ostatniego raportu finansowego Microsoftu dowiadujemy się, że firmowy biznes w chmurze osiągnął ważny kamień milowy. Po raz pierwszy przychody ze sprzedaży Office'a 365 były większe niż z tradycyjnie licencjonowanego pakietu biurowego.
CES: Linux i WMP w jednym telefonie
10 stycznia 2007, 16:32W swoim najnowszym produkcie, telefonie MotoRizr 76, Motorola postanowiła połączyć możliwości Linuksa i Windows. Zaprezentowane na CES-ie urządzenie używa Linuksa w roli systemu operacyjnego i umożliwia synchronizację ze sklepami muzycznymi korzystającymi z Windows Media Playera.
Pink: telefon komórkowy Microsoftu
29 kwietnia 2009, 09:26Microsoft i Verizon prowadzą negocjacje, których efektem ma być pojawienie się na rynku multimedialnego telefonu komórkowego z ekranem dotykowym. Urządzenie o nazwie kodowej Pink ma konkurować z iPhone'em.
Windows Phone 7 w fazie RTM
2 września 2010, 11:36Terry Myerson poinformował na oficjalnym blogu Microsoftu, że system Windows Phone 7 wszedł w fazę RTM (release to manufacturing). Oznacza to, że system został udostępniony firmom, które są zainteresowane wykorzystaniem go w swoich produktach.
Microsoft zapłacił Nokii 250 milionów
27 stycznia 2012, 07:18Nokia ujawniła w swoim raporcie finansowym, że w IV kwartale ubiegłego roku Microsoft zapłacił jej 250 milionów dolarów. To pierwszy z przelewów, który fińska firma otrzyma za wybranie Windows Phone jako swojej głównej platformy systemowej.
Poprawki dla Windows XP nadal będą powstawały
27 sierpnia 2013, 08:38Microsoft będzie przygotowywał poprawki dla Windows XP nawet po wyznaczonym na 14 kwietnia 2014 roku końcu wsparcia dla tego systemu. Mogą one powstawać jeszcze przez wiele lat po tej dacie. Jednak poprawki te nie będą szeroko udostępniane. Powstaną one w ramach programu "Custom Support" i trafią do największych klientów Microsoftu, którzy nie zrezygnują z Windows XP.

